3 Boyutlu Özel Tasarım Duvar Kağıtları

3D Duvar Kağıtları

Makaleler » Duvar Kağıdı Uygulama » Duvar Kağıdı Uygulaması
resimKonu
 

        Duvar Kağıdı uygulaması yapmak basit bir iş gibi görünebilir ama aslında özen gösterilmesi gereken bir iştir. Kusursuz bir Duvar Kağıdı Uygulaması yapabilmek için belirli başlı dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bu konuların başında şüphesiz uygulama yapılacak olan duvarın ne durumda olduğudur. Uygulama yapacağımız duvar pürüssüz saten alçılı olmalıdır. Sıvalı duvarlarda pütürler olacağı için Duvar Kağıdı uygulamasında sorun yaşanabilmektedir. Yağlı boya benzeri kaygan parlak boyalı duvarlarda da Duvar Kağıdı uygulaması sorun olmaktadır. Zemin ne kadar kusursuz olursa Duvar Kağıdı da o kadar sorunsuz olacaktır. Parlak ve kaygan olan duvarlarda astar boya malzemesi duvara sürülmeli ve parlaklık yok edilmelidir.
  
        Zemin pürüssüz astar sürülmüş halde ise Duvar Kağıdı uygulanabilir hale geldi demektir. Duvar Kağıdı uygulaması Her Duvar Kağıdına göre değişiklik göstermektedir. Mesela parçalar halinde üretilen vinyl duvar kağıdı uygulaması için birleşim yerleri denk getirilerek uygulanmalıdır. Parçalar sıfıra sıfır direkt yanyana yapıştırılmaktadır. Tutkal vinyl duvar kağıtlarında parçaların arkasına sürülmelidir. Birleşim yerleri iyice yanaştırılarak ragle ile bastırılmalıdır. Tek parça olan Tekstil (Kumaş) ürünü uygulanacak ise tutkal duvara sürülmelidir. Kumaş sağ ve sol üst köşelerinden hizalanarak duvara giydirilmelidir. 3D Duvar Kağıtları nda olduğu gibi Duvar Kağıdı Modelleri nde genelde tutkal kağıdın arkasına sürülmektedir, tekstil kumaş ürünü hariç.

        Özel tasarım duvar kağıtları , 3 Boyutlu Duvar Kağıtları , 3D Duvar Kağıtları bu tür ürünler duvar ölçülerine göre üretildikleri için standart rulo halindeki Duvar Kağıtları ndan farklıdır. Parçalar halinde üretilen kağıtların parçaları yanyana uygulandığında görsel tamamı ile duvarda oluşmaktadır. Duvar Kağıdı Uygulaması için kullanılan malzemelerin kaliteli olması kusursuz bir uygulama için vazgeçilmezdir. Kalitesiz tüm ürünlerde muhakkak problem çıkmaktadır. Duvar Kağıdını uygulayacak kişinin bu iş için tecrübeli olması önemlidir. Deneyimli ustalar sorunsuz bir şekilde uygulama yapabilmektedirler. 
   

Uygulama videoları için tıklayınız.

Ustalarımızın yaptıkları uygulamaları görmek için tıklayınız.
   

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
...
Genç Odası
...
Bahçe Mobilyaları
...
Oturma Odası
ÖzelDuvarlar - 3D Duvar Kağıtları - Copyright 2015-2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır